אונטערשייד צווישן ווערסיעס פון "רוי:אינפיניטיוו"

ק
החלפת טקסט – "{{דעסקריפציע||ענגליש=" ב־"{{דעסקריפציע||ענגליש = "
ק (החלפת טקסט – "פֿ" ב־"פ")
ק (החלפת טקסט – "{{דעסקריפציע||ענגליש=" ב־"{{דעסקריפציע||ענגליש = ")
 
(6 מיטלסטע ווערסיעס פון 5 באַניצער נישט געוויזן.)
שורה 1: שורה 1:
{{דעסקריפציע||ענגליש = grammatical form|העב=מודוס דקדוקי|דייטש=Verbform|}}
אין [[גראמאטיק]] איז א '''שם פועל''' אדער '''אינפיניטיוו''' ({{שפראך-en|infinitive}}) א [[נאמען]] פון געוויסע [[ווערב]] [[פארעם|פארעמעס]].
אין [[גראמאטיק]] איז א '''שם פועל''' אדער '''אינפיניטיוו''' ({{שפראך-en|infinitive}}) א [[נאמען]] פון געוויסע [[ווערב]] [[פארעם|פארעמעס]].


שורה 19: שורה 20:
[[קאטעגאריע:ווארטקלאסן]]
[[קאטעגאריע:ווארטקלאסן]]
[[קאַטעגאָריע:ווערבן]]
[[קאַטעגאָריע:ווערבן]]
[[קאטעגאריע:אויף יידיש]]
{{קרד/ויקי/יידיש}}
[[he:שם הפועל]]