הילף:רעדאגירן קאנפליקט

פון המכלול
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
התנגשות עריכה. בראש הדף מוצגת תיבת עריכה עם הגרסה הנוכחית, באמצע מוצגים ההבדלים בין הגרסה שלך לבין הגרסה השמורה, ובסוף - תיבת עריכה עם הגרסה שלך. יש להטמיע את הטקסט שבתיבה התחתונה בזו העליונה.

התנגשות עריכה היא תופעה שמתרחשת באתרים מבוססי ויקי כאשר שני משתמשים מנסים לשמור דף שנערך על ידיהם בעת ובעונה אחת. כששני משתמשים עורכים דף ואחד מהם שמר את עריכתו לפני שהמשתמש האחר (משתמש ב') שמר את עריכתו שלו, יקבל משתמש ב' הודעה על התנגשות עריכה כאשר ינסה לשמור את עריכתו. במצב זה, הגרסה של המשתמש ששמר ראשון - היא הגרסה הנוכחית של הדף, ואילו משתמש ב' צריך להטמיע את השינויים שלו בתוך הגרסה החדשה.

בדף "התנגשות עריכה" ישנן שתי תיבות עריכה זו מתחת זו, כשביניהן מוצגת השוואה בין הגרסה הנוכחית לגרסתו של משתמש ב'. בתיבת העריכה העליונה מופיעה הגרסה הנוכחית של הדף (כלומר, לאחר שהמשתמש הראשון שמר את עריכתו). בתיבת העריכה התחתונה מוצג הדף עם ניסיון השמירה של משתמש ב'.

במצב זה, על משתמש ב' להוסיף או להטמיע בתיבה העליונה את עריכתו, ולאחר מכן לשמור את הדף.

טיפים

  • כדי להימנע מהתנגשויות עריכה בדף שבו אתם מבצעים עבודה נרחבת, ניתן להציב בראשו תבנית {{בעבודה}}, שמבקשת ממשתמשים אחרים שלא לערוך את הדף כעת. אין להציב התבנית בדפי שיחה ודיונים.
  • אם אתם מעוניינים לערוך פסקה ספציפית אחת בלבד, עדיף לערוך את הדף באמצעות קישורי "עריכה" שמשמאל לכותרת הפסקה על פני עריכת הדף כולו.
  • יש להימנע מדריסת הטקסט שכתב המשתמש הראשון.
  • אם יש לכם משהו להוסיף לדיון ארוך, ניתן לכתוב אותו במעבד תמלילים מחוץ לדפדפן ורק להדביק אותו לדיון. ככל שזמן העריכה שלכם קצר יותר, כן יורד הסיכוי להתנגשות.
  • בדפי שיחה ניתן להשתמש ב-{{לפני התנגשות}} ו-{{אחרי התנגשות}}.